Jak pečovat o kožený řemínek

kožený pásek

Jak už tomu bývá, nic není zadarmo. Proto jsou i pohodlí a styl kožených řemínků vyvážené vyššími nároky na údržbu a péči o kůži řemínku. Stejně jako o vlastní kůži je nutné správně pečovat i o kůži řemínku hodinek, navíc kůže řemínku už na rozdíl od naší vlastní kůže není vyživována "zevnitř". Jak se tedy správně starat o kožený pásek hodinek, aby vypadal dobře a dlouho vydržel?

Obecně platí, že to co neprospívá naší vlastní kůži, neprospívá ani kůži řemínku. Vyhněte se zejména:

  • častému máčení kůže řemínku, které kůži vysušuje
  • sušení řemínku na přímém slunci, nebo na topení
  • vystavování řemínku působení chemických látek (vůní, krémů, mýdel, čistících prostředků)

Jak je vidět z výše uvedeného seznamu, kožený řemínek není pro každého. Sportovec, který se často sprchuje, nebo třeba automechanik, by musel hodinky často sundavat, a vhodnější bude nosit k hodinkám silikonový nebo pryžový pásek.

A co koženému pásku hodinek naopak prospívá? Především vyvarování se výše uvedených bodů. Pro zachování vzhledu je také vhodné řemínek dle potřeby umýt, a to s použitím hadříku namočeného v teplé vodě s trochou obyčejného mýdla (bez příměsí). Máčení ve vodě by mu neprospělo.

Pokud budete chtít kůži řemínku něčím ošetřit, určitě to nedělejte krémem, který používáte na vlastní kůži, jeho hydratační vlastnosti by řemínku neprospěly. Nejlepší je ošetřit kůži řemínku krémem, který si můžete sami vyrobit. Stačí v malém hrnci (nebo i na lžíci nad svíčkou) zahřát lněný olej a do něho vmíchat včelí vosk v poměru 1:1. Hotovou směs nalijte například do prázdné krabičky od krému. Vzniklým krémem pak po vychladnutí ošetřete kůži řemínku stejně, jako se krémují boty (mimochodem, takto vyrobený krém můžete na koženou obuv použít také).

Přidat komentář

Omezené HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.